Футбол

10 найвідоміших футболістів, яких Даріо Друді привіз в Україну

Фото Євгена Кравса. Даріо Друді (ліворуч) та ексвласник Карпат Петро Димінський

На початку квітня «Полісся» досить несподівано для багатьох оголосило про початок співпраці з 36-річним аргентинцем Даріо Друді, який отримав у житомирському клубі посаду спортивного директора, що правда, поки що із приставкою «в.о.».

Друді не є новою фігурою для українського футболу, оскільки раніше працював наставником «Зірки» та виконував функції спортивного директора «Карпат», хоча за фактом був для львів'ян також кимось на кшталт головного тренера. У вересні 2018 року Даріо залишив Україну, після чого працював у Єгипті та Іспанії, перш ніж повернутися до УПЛ знову.

Найбільше в Україні Друді запам'ятався тим, що за його активного сприяння у «Зірку» та – особливо – «Карпати» почали масово приїжджати легіонери. Рахунок йшов буквально на десятки, хоч період роботи функціонера у нашому футболі був вкрай незначним. Переважна більшість виконавців, яких привіз Друді в Україну, виявилися гравцями досить низького рівня як, наприклад, Гуїдо Кортеджано – майстер на рівні італійської Серії D, але не вище.

Втім, були й виконавці, котрі справді варті уваги…

Джонатан Мойя

instagram.com/moya_06

Центральний нападник Джонатан Мойя є вихованцем костариканського клубу «Сапрісса». З нього легіонер влітку 2016 року й перебрався до «Зірки», оформивши орендну угоду. На момент переїзду в Україну Мойя вже був футболістом національної збірної Коста-Ріки, тож для клубу з Кропивницького це був достатньо знаковий трансфер.

Втім, розкрити увесь свій потенціал Мойя в українській Прем'єр-лізі так і не встиг. Він зіграв 12 матчів у першій половині сезону-2016/17 за «Зірку», відзначившись 2 забитими м'ячами, а потім залишив Україну та повернувся до «Сапрісси». Причиною тому став, перш за все, відхід Друді з кропивницького клубу, та й Роман Монарьов, який прийшов на зміну аргентинцю, банально не розраховував на Джонатана в основному складі, а тому сенсу залишатися у «Зірці» й надалі для костариканця не було жодного.

Після «Зірки» Мойя виступав на батьківщині, а також у Південній Кореї та Індії. На цьому рівні форвард демонстрував досить непогану результативність, хоча нещодавній вояж до індійського «Хайдарабаду» і видався для нього провальним. Втім, на початку 2024-го 32-річний Мойя повернувся до Коста-Ріки, де має намір у лавах «Алахуеленсе» грати як мінімум до кінця 2025 року.

Борха Екіса

Getty Images/Global Images Ukraine

Трансфер іспанського центрбека Борхи Екіси до «Зірки» взагалі виглядав чимось сенсаційним. До того, як опинитися у Кропивницькому, футболіст провів 82 поєдинки в іспанській Ла Лізі за «Атлетик», вихованцем академії якого він є, та «Ейбар». Проте влітку 2016 року Борха отримав статус вільного агента й упродовж кількох місяців так і не зміг підшукати собі варіанти на батьківщині. Багато в чому через це на початку вересня Екіса вирішив прийняти запрошення з України, яке було ще й підкріплене гарними фінансовими обіцянками по контракту.

У «Зірці» Екіса провів один сезон, відігравши 11 матчів та відзначившись 1 забитим м'ячем. Після цього поїхав на Кіпр, де відіграв ще півтора сезони, перш ніж знову виявився незатребуваним.

На даний момент Екісі 36 років і він вже завершив активну кар'єру гравця. Останнім для Борхи у професійному футболі став сезон-2021/22, який він провів у іспанській нижчоліговій команді «Чантреа».

Фернандо Тіссоне

Getty Images/Global Images Ukraine

Аргентинський опорний півзахисник з італійським паспортом Фернандо Тіссоне на старті кар'єри подавав серйозні надії. Вже у 19-річному віці футболіст залишив батьківщину та перебрався до Європи, де оформив контракт із «Удінезе». Згодом був проданий до «Аталанти», але через два роки повернувся до табору «маленьких зебр», які заплатили за трансфер Тіссоне 4,2 ​​мільйони євро.

До моменту переїзду в Україну Фернандо встиг пограти в Італії ще й за «Сампдорію», а також виступав за іспанські «Мальорку» та «Малагу». Стан «анчоусів» Тіссоне залишив влітку 2016 року і понад 12 місяців перебував у статусі вільного агента, перш ніж отримав запрошення від «Карпат», куди якраз і встиг працевлаштуватися Даріо Друді.

В УПЛ Тіссоне переходив як футболіст із колосальним досвідом (162 матчі в Серії А та 87 – у Ла Лізі), проте це ніяк не допомогло йому швидко закріпитися у «Карпатах», не кажучи вже про те, щоб замахнутися на статус лідера цієї команди. Львівський клуб аргентинець залишив уже за півроку, зігравши тільки 13 матчів.

Після того грав у Португалії та за нижчолігові італійські колективи. До речі, зараз 37-річний Тіссоне продовжує кар'єру в одній із маловідомих за межами Італії команд під назвою «Монтегранаро».

Себастьян Рібас

Getty Images/Global Images Ukraine. Себастьян Рибас (слева)

Уругвайському форварду Себастьяну Рібасу на початку кар'єри також пощастило опинитися в Італії. Вже у 18 років південноамериканський гравець був підписаний «Інтером», але за міланську команду йому поталанило зіграти лишень 11 хвилин в рамках одного офіційного поєдинку. Однак до переїзду в Україну Себастьян встиг пограти ще за низку дуже відомих у Європі колективів, серед яких варто виділити «Дженоа», «Спортінг» Лісабон, «Монако», «Страсбург», але особливо вдалим для Рібаса видався період у французькому «Діжоні» (115 матчів, 55 забитих м'ячів та 14 асистів).

До «Карпат» Рібас прийшов у середині липня 2017 року. До того моменту він вже кілька років як покинув Європу та виступав в Уругваї і Мексиці. Повернення на Старий континент не виявилося вдалим для Себастьяна, і форвард дуже швидко попросив відпустити його назад за океан. Так, вже у серпні 2017-го Рібас на правах оренди переїхав до аргентинського «Патронато», де зумів «навести шороху», забивши 13 м'ячів у 25 матчах. Зрештою, це дозволило «Карпатам» продати уругвайця в «Ланус» за 470 тисяч євро влітку 2018 року.

Після того чотири роки Рібас грав в Аргентині, а у 2022-му повернувся на батьківщину. З лютого цього року 36-річний Себастьян є гравцем уругвайського «Альбіона», а до цього грав за «Монтевідео Сіті Торке» – клуб з орбіти «Манчестер Сіті», що входить до складу холдингу City Football Group.

Франсіско Ді Франко

instagram.com/frandifranco

Центральний півзахисник Франсіско Ді Франко отримав гарну школу футболу у знаменитій аргентинській «Бока Хуніорс», звідки влітку 2017 року на правах оренди й переїхав до «Карпат». На той момент 22-річний футболіст мав мінімум практики на серйозному рівні і саме в УПЛ йому пощастило вийти на новий рівень.

Ді Франко швидко став одним з ключових гравців «Карпат», усього зігравши за львів'ян 77 матчів (4 голи, 5 асистів). Це спонукало босів «зелено-білих» домовлятися з «Бока Хуніорс» про повноцінний трансфер хавбека, і влітку 2018-го той оформив із «Карпатами» тривалий контракт.

У січні 2020 року «Карпатам» вдалося продати Ді Франко у «Дніпро-1» за 300 тисяч євро. За «спортклубівців» Франсіско продовжував виступати аж до початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України, а потім по Annexe 7 ФІФА поїхав на батьківщину до «Атлетіко Тукуман», з яким незабаром оформив повноцінний контракт.

На даний момент 29-річний Ді Франко є вільним агентом, статус якого отримав ще на початку року після відходу з «Атлетіко Тукуман».

Кевін Мендес

instagram.com/kevinmendez1010

Кевін Мендес – це ще один приклад, як перспективному південноамериканському гравцю так і не вдалося зробити кар'єру в Європі. Вже у 19 років уругваєць підписав контракт з «Ромою», яка не пошкодувала на його трансфер із «Пеньяроля» 1,8 мільйона євро. Але за першу команду «вовків» вінгер зрештою так і не зіграв, виступаючи на правах оренди за «Перуджу», «Лозанну» та «Вітербезе».

Влітку 2018 року Мендес опинився у Львові, оформивши перехід до «Карпат» у статусі вільного агента. За українську команду Кевін зіграв лишень 15 матчів (1 асист), і якоїсь миті, мабуть, «спіймав зірку». Це призвело до численних конфліктів між футболістом та клубом, які завершилися тим, що «зелено-білі» в буквальному розумінні вигнали Мендеса. Легіонеру було пред'явлено, що він пропускав тренування без поважних причин, дозволяв необґрунтовану грубість щодо партнерів під час підготовки, не спромігся вивчити хоча б на базовому рівні українську мову, а також почав вести відверто розгульний спосіб життя, вживаючи алкоголь.

Після відходу з «Карпат» Кевін Мендес ще понад півроку був незатребуваний на ринку. Лише у січні 2020-го йому вдалося перейти до уругвайського «Дефенсора», де він провів два із половиною роки, перш ніж піти у «Пеньяроль». В січні 2024-го 28-річний Мендес перейшов до чилійського «Евертона», оформивши короткостроковий контракт.

Хорхе Карраскаль

instagram.com/carrascall

Однією з найвдаліших знахідок Даріо Друді та його помічників за час роботи в Україні є Хорхе Карраскаль. «Карпати» спочатку орендували колумбійського вінгера у «Севільї», а після того, як той показав свої найкращі якості в УПЛ, викупили футболіста за 2 мільйони євро, хоча згодом між клубами точилися суперечки про повноту розрахунку.

Однак другий сезон Карраскаля в УПЛ виявився не таким яскравим. Він перестав забивати, хоч і продовжував демонструвати чудову швидкість і виблискувати видатною технікою. В результаті ані «Динамо», ані «Шахтар», яким приписували інтерес до Хорхе, ані інший європейський клуб у реальні переговори з «Карпатами» щодо Карраскаля так і не вступив. Бажаючи заробити та розрахуватися із «Севільєю», «зелено-білі» погодилися відправити Карраскаля у платну оренду (500 тисяч євро) до «Рівер Плейту», який на початку 2020 року оформив викуп вінгера за 2,5 мільйони євро.

Згодом «Рівер Плейт» продав Карраскаля у московський ЦСКА. Цей трансфер відбувся влітку 2022 року, а через сезон Хорхе пішов вже до московського «Динамо», гравцем якого і є зараз.

Крістіан Ербес

ФК Карпати

У лютому 2018 року «Карпатам», як тоді здавалося, вдався ще один якісний трансфер – на правах вільного агента львів'яни підписали аргентинського опорного півзахисника Крістіана Ербеса. Цей футболіст є вихованцем «Бока Хуніорс», причому за першу команду цього клубу зіграв 155 офіційних матчів, у яких відзначився 5 забитими м'ячами та 6 асистами. Ще до переїзду в Україну Ербес у лавах «Бока Хуніорс» встиг стати 2-разовим чемпіоном Аргентини та 2-разовим володарем Кубка Аргентини.

Футболіст із таким досвідом виглядав явним підсиленням складу для «Карпат», але за фактом Ербес провів за «зелено-білих» 24 матчі (1 гол та 1 асист), і вже за рік висловив бажання повернутися до Південної Америки. В результаті львів'яни відпустили Крістіана вільним агентом до парагвайського «Насьоналя».

Згодом Ербес грав за аргентинські та чилійські команди, а у січні цього року перебрався до еквадорського «Емелека», із яким оформив трудову угоду до кінця 2024-го. Наразі хавбеку вже 34.

Аді Мегреміч

Аді Мегреміч (зліва)

Влітку 2018 року «Карпати» на правах вільного агента оформили перехід боснійського центрбека «Желєзнічара» Аді Мегреміча. На той момент футболіст вже встиг як слід поблукати континентом, виступаючи у Словаччині, Латвії, Чехії та Австрії. Майже скрізь був на непоганому рахунок, але саме в «Карпатах» Аді вдалося продемонструвати найбільший прогрес.

У сезоні-2018/19 Мегреміч зіграв 25 матчів в УПЛ (1 гол, 2 асисти), але наприкінці сезону у гравця загострилися взаємини із керівництвом «Карпат», що було викликано проблемами фінансового характеру. Зрештою, незважаючи на бажання босів «зелено-білих» зберегти боснійця, продовжити контракт із легіонерам львів'янам так і не вдалося, і той влітку 2019 року на правах вільного агента пішов у португальський «Авеш».

З того часу Мегреміч також встиг пограти у Польщі («Вісла» Краків), Ізраїлі («Маккабі» Петах-Тіква) та Туреччині («Істанбулспор»), а з літа минулого року виступає в Азербайджані за «Сабаїл».

Крістіан Понде

twitter.com/CristianPonde10

Трансфер Крістіана Понде став одним з останніх для Даріо Друді у «Карпатах». Португальський футболіст румунського походження перейшов до табору «зелено-білих» 6 вересня 2018 року з дубля лісабонського «Спортінга» на правах вільного агента, а вже за тиждень аргентинський функціонер залишив Україну.

Понде, який закінчив академію «Спортінга», на юнацькому рівні демонстрував неймовірний потенціал. На рахунку вінгера, зокрема, 8 забитих м'ячів у 10 поєдинках за збірну Португалії U-19. Однак реалізувати себе на найвищому рівні Понде так і не вдалося. Він провів лишень один матч за першу команду «Спортінга» (хоча за резервістів на його рахунку 87 поєдинків, 14 голів та 3 асисти), після чого лісабонці без жалю відпустили Крістіана в Україну.

У «Карпатах» Понде мав стабільну ігрову практику, хоч і не був ключовим футболістом команди. Втім, попрощатися португальцю із «зелено-білими» довелося зовсім не через це, а через те, що у «Карпат» почалися фінансові проблеми і клуб був змушений шукати з цього вихід, розлучаючись із легіонерами.

Після «Карпат» Понде близько півроку не міг ніде працевлаштуватись, а потім підписав контракт зі швейцарським «Грассхоппером», де відіграв один сезон, перш ніж повернутися до Португалії – до лав «Фаренсе». Наразі 29-річний Понде продовжує захищати кольори цієї команди, яка виступає в елітарному дивізіоні португальського футболу.

По материалам

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»