Президент «Полтави» Сергій Іващенко підбив підсумки сезону 2025/26 для своєї команди.
Читайте также: «Молиться на саудівців». Чемпіон світу розповів про фінансову кризу Рафіньї
– Сезон у Прем’єр-лізі добіг свого завершення, і ми підбиваємо сьогодні підсумки цього сезону із президентом СК «Полтава» Сергієм Васильовичем Іващенком. І перше питання: про що був цей сезон у Прем’єр-лізі для вас? Це був усе ж таки більше сезон викликів чи сезон такого хорошого досвіду?
– Я хочу сказати, що перший сезон у Прем’єр-лізі – це про все нове, все зовсім інше. Хлопці пройшли сезон у першій лізі, старалися виграти першу лігу, вийти напряму до УПЛ. Їм цей шанс дали. Ми вийшли в еліту українського футболу. Це досвід… досвід досить дорогий, як показала практика. Але окрім досвіду, ми дали шанс футболістам показати себе. Наскільки це вийшло, ми самі все знаємо за результатом. Досвід не приходить сам собою. На жаль, його треба отримувати таким чином
– Клуб здійснив благородну місію. Якщо порівнювати з командами, які вийшли одночасно з СК «Полтава» у Прем’єр-лігу, то вони перепрошили свої склади більш ніж на 50%. СК «Полтава» зберіг більш ніж 70% на стартову частину. Такий благородний вчинок виправдав себе, зважаючи на результат?
– Тут важлива фінансова складова. Крім того, що залишилися свої футболісти, які грали у першій лізі, для нас важливо було підсилитися, врахувавши власні можливості. На це впливає досить сильно фінансова складова, тобто бюджет клубу на сезон. Наскільки ми могли фінансувати клуб на сезон у Прем’єр-лізі, настільки ми могли запросити футболістів, які готові були грати за наш клуб. На жаль, серед запрошених хтось виправдав наші сподівання, хтось не виправдав. Хотілося б, щоб вони виглядали значно краще, сподівання були більшими. Результат, як кажуть, на табло. Тому ми повертаємося в першу лігу. Нічого ганебного в цьому я не бачу. Абсолютно нормально. Пограємо в першій лізі, оновимо склад, прийдуть нові хлопці. Не відкидаю в цьому результаті і такі об’єктивні обставини, як відхід Володимира Анатолійовича Сисенка. Він був ідеологом нашого клубу, головним тренером. На жаль, хвороба забрала Володимира Анатолійовича. І це, думаю, мало дуже великий вплив на результати клубу. Зараз треба перезавантажитися і рухатися далі
– Напевно, не вистачило хлопцям того самого досвіду та авторитету, яким був Володимир Анатолійович. Саме тому десь трішки впали результати в другій половині сезону?
– Не лише через це, хоча і через відхід Володимира Анатолійовича теж. Та як би ми не хотіли, перша і Прем’єр-ліга – це різні турніри. Різні рівні футболу, різні рівні підготовки футболістів, різний клас футболістів. Тому маємо те, що маємо. Інколи вдавалося робити хороший результат, але кваліфікації і досвіду футболістів не вистачало для того, щоб ми не втрачали очки там, де ми їх втратили
– Однак клуб не відхилився від того вектора, який закладав Володимир Анатолійович. Зокрема Ігор Тимченко продовжує вести ту саму лінію, той самий вектор роботи із хлопцями, який був закладений Володимиром Анатолійовичем
– Так, і підготовка футболістів, й ігрова система залишаються надалі. На наше переконання, вони досить ефективні, але просто під ці задачі потрібні футболісти відповідного технічного та фізичного рівня. Вони повинні чітко відповідати тим завданням, які ставляться перед командою на ігри.
– Чим реальна Прем’єр-ліга відрізнялася для вас як для керівника клубу від першої ліги? Я так розумію, вже один із аспектів ви назвали – це фінансовий. Можливо, ще були якісь відмінні моменти?
– Якщо подивитися загалом, то це не лише фінансові аспекти, а й організаційні. Рівень необхідного організаційного потенціалу команди повинен бути значно вищий. Наприклад, якщо в першій лізі менше зважають на жіночий футбол та інші подібні критерії, то в УПЛ – це неодмінна складова. А для цього потрібна інфраструктура, яка забезпечує можливість виступів у Прем’єр-лізі
– Наскільки складно зараз утримувати клуб у Прем’єр-лізі, зважаючи на війну, на обставини, які не сприяють у фінансовому плані?
– Війна впливає на економіку загалом у будь-якій державі, зокрема і на футбол, бо це все взаємопов’язані речі
– Напевно, складнощів додавав і той момент, що всі ігри команда провела не в межах рідного дому, а на виїзді
– На жаль, та ситуація, яка склалася з домашньою ареною і неможливістю грати в Полтаві, відсутністю власного футбольного стадіону і не зовсім хороші незрозумілі взаємовідносини з «Ворсклою» призвели до того, що ми не змогли грати в Полтаві. Фактично у нас весь чемпіонат пройшов на виїзді. Хлопцям доводилося на всі ігри їздити в інше місто
– Чи зміг Кропивницький стати хоча б на цей сезон другою домівкою у плані підтримки?
– Я хочу подякувати керівництву клубу та власникам клубу «Зірка», керівництву стадіону за те, що вони підставили плече, і фактично це була наша домашня арена. Дякую і глядачам, які приїздили з Полтави, і місцевим уболівальникам, які приходили підтримати нашу команду у Кропивницькому, за те, що це стало можливим і нас зустрічали як на домашній арені
– Думаю, що Прем’єр-ліга, окрім викликів, була і таким собі полем для можливостей. У клуба з’явилося багато спонсорів, причому спонсорів локальних, які вирішили його підтримати. Наскільки така співпраця через призму Прем’єр-ліги допомогла клубу?
– Партнери, які були в нашій команді і які залишаються дотепер, досить непогано підставили своє плече нашому клубу. За це дякую і торговій марці «Полтава», зокрема Василю Микитовичу Лавриченку, і компанії Insortex в особі Далєра Саідова. Подяка компанії Arty Sports, яка стала технічним спонсором нашого клубу. Це український виробник спортивного одягу, що забезпечив нашу команду всім екіпіруванням – якісним, хорошим, достойним для Прем’єр-ліги. Також хочеться висловити подяку компанії BVS, яка нас підтримувала впродовж цього сезону. Сподіваємося, що наступного сезону, незважаючи на те що ми повертаємося до першої ліги, ми продовжимо співпрацю. Зараз ведемо перемовини зі спонсорами, щоб продовжувати плідну роботу пліч-о-пліч
– Які напрямки в клубі зараз потребують свого підсилення? Думаю, що не тільки в ігрових аспектах, а й в структурних чи інфраструктурних. Адже Прем’єр-ліга дала можливість проаналізувати і зробити певні висновки
Читайте также: Раніше тренував клуб УПЛ. Новачок Другої ліги знайшов нового наставника
– В ідеальному варіанті нам потрібен свій стадіон. Потрібна своя спортивна база, де ведеться тренувальний процес основної команди, плюс спортивна база для дитячої школи, де б діти тренувалися постійно. Наша дитяча школа росте, найстаршій групі вже 12 років. Далі вона буде збільшуватися, тож для нових підопічних також потрібна інфраструктура. Над цим питанням будемо працювати. Це основні завдання, які потрібно розвивати в клубі першочергово
– Знаю, що вже найближчим часом плануєте працювати над облаштуванням стадіону, який буде і тренувальною базою для основної команди, і тренувальною базою для підростаючого покоління СК «Полтава»
– Ми розпочинаємо деякі роботи в цьому сезоні. Хочеться закласти штучне поле останнього покоління, де дійсно зможуть тренуватися пізньої осені, взимку та ранньою весною основна команда і дитяча школа, трибуни, роздягальні. Також у нас є домовленість з футбольним клубом «Ворскла» на оренду їх тренувальних полів, там ми можемо працювати, поки з’явиться власний стадіон
– Для багатьох уболівальників важливо знати, де команда буде приймати свої домашні матчі. Куди їм іти підтримувати команду вже в новому сезоні у першій лізі?
– Зараз є домовленість з футбольним клубом «Ворскла», що ми будемо грати на однойменній домашній арені в Полтаві
– Крига скресла у відносинах із колегами з Полтави?
– Так, нове керівництво «Ворскли» виявилося більш комунікабельним. Подяка пану Максиму Гарусу. Незважаючи на те що він з Києва, але дійсно відносини з ним більш добросусідські
– Чи зміняться амбіції клубу після вильоту з УПЛ? Чи буде стояти завдання перед командою повернутися вже найближчого сезону до Прем’єр-ліги, чи все ж команда візьме паузу і буде надолужувати ті прогалини, які були в цьому сезоні?
– Я не скажу, що ми ставимо завдання повернутися в Прем’єр-лігу. Спершу треба надолужити втрачене, повиправляти помилки, зрозуміти фінансові можливості – зможемо чи не зможемо грати знову в Прем’єр-лізі, а потім ставити завдання футболістам. Зараз наша мета на наступний сезон – створення другої команди, яку ми хочемо заявити в другу лігу. Там будуть грати молоді хлопці з нашої команди U-19. Вони за рік підросли, подорослішали, їм треба рости далі. Тому є велике переконання, що це найближче майбутнє для формування основної команди. А для цього їх треба завести в другу лігу, щоб вони грали на рівні з дорослими клубами, підсилити їх досвідченими футболістами
– Гратимуть вони і надалі у Кременчуці?
– Так, будуть розміщуватись у Кременчуці. Мені хочеться, щоб там теж був великий футбол і вболівальники міста на Дніпрі ходили на футбольні матчі й підтримували нашу команду
– Чи багато футболістів піде цього літа? І чи вдалося із ключовими гравцями домовитися про те, що вони залишаться і з командою у першій лізі?
– Зараз йде процес перемовин з більшістю гравців. У нас контракти з усіма футболістами до кінця сезону 2027 року. З більшістю переговорили, можемо продовжувати співпрацю, вони залишаються в клубі. Декілька гравців, можливо, покинуть клуб цього літа
– Основна команда буде йти більше на омолодження чи це буде комбінація досвіду і молодості?
– Зараз я говорив з головним тренером. Основна стратегія спрямована на омолодження клубу. У нас і в першій лізі, і в Прем’єр-лізі була найбільш вікова команда за середнім віком гравців. Потрібно омолоджуватися. Але це не значить, що можна хлопців, які вікові, всіх звільняти. Ні, так не буде, все залежить від результатів їхньої гри. Якщо хлопець грає сезон, прекрасно себе показує, то, звичайно, ми з ним будемо продовжувати співпрацю
– Після того як ви пограли в УПЛ, соромно буде грати погано в першій лізі? Хоча конкуренція в першій лізі буде далеко не слабша, ніж в Прем’єр-лізі
– Конкуренція в першій лізі завжди була. На жаль, деякі клуби зараз зникають. Ми не знаємо ще долю декількох клубів, яка ситуація буде там. Але в кожному клубі є хороші футболісти. Ті клуби, які виходять з другої ліги в першу, будуть підсилюватись. Буде нелегко. Тут будуть свої моменти, свої можливості, свої виклики. У кожній грі треба грати і доводити, що ви кращі
– Наостанок про плани на літню паузу. Команда традиційно проведе збори у Полтаві, нікуди за кордон чи в межах країни не буде виїжджати, а робота за планом триватиме тут?
– Зараз відпустка. 22 червня команда виходить і починає тренувальний процес. Підготовка проходитиме в Полтаві. Можливо, будемо виїжджати в інші міста на контрольні поєдинки. Зараз формується перелік контрольних ігор. Відповідно до цього буде йти підготовка. Всі залишаються тут. Будемо рухатися далі, готуватися до нового сезону.
У сезоні УПЛ 2025/26 «Полтава» набрала 13 очок у 30 матчах і посіла 16-те місце в турнірній таблиці чемпіонату України, вилетівши до Першої ліги.
Читайте также: Вондроушова вночі не відчинила двері допінг-офіцеру без документів