Футзал

Олександр КОСЕНКО: «Питання натуралізації в збірній не піднімаємо»

Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Косенко

На чемпіонаті Європи з футзалу, який нещодавно завершився в Нідерландах, збірна України вперше за 17 років змогла пробитися до топ-4 найкращих команд континенту. Стартувавши з поразки від Нідерландів, «синьо-жовті» обіграли Сербію і завдяки перемозі сербів над Нідерландами зуміли вийти з групи.

У чвертьфіналі Україна здолала збірну Казахстану, яка останнім часом входить до топ-збірних, а у півфіналі дала битву Росії. На жаль, за рахунку 2:3 капітан збірної України Петро Шотурма не реалізував пенальті на останній хвилині матчу, а після цього підопічні Косенка не реалізували ще один момент, щоб зрівняти рахунок. В поєдинку за третє місце проти Іспанії, з якою наша збірна історично грає дуже важко, нашій команді не вистачило ні сил, ні емоцій. Однак навіть четверте місце на першості континенту – це величезний успіх для українського футзалу.

Після прес-конференції, яка для збірної України була організована Parimatch, наставник збірної України відповів на запитання кореспондента Sport.ua.

— В стартовому матчі на Євро збірна України досить несподівано поступилася Нідерландам. Не очікували такого спротиву від господарів турніру?
— Ми серйозно готувалися до поєдинку проти Нідерландів. У них досить потужна команда. У Нідерландів є гравці, які виступали в чемпіонаті Італії. Це не аматори, як дехто говорить. Загалом, Нідерланди дуже додали в плані тактики, а з технікою у них і так порядок. Їхній тренер колись сам грав, і він добре підготував команду. Але ми були готовими до цього. Що трапилося на початку другого тайму? Я і сьогодні не можу дати відповідь на це питання. Два м’ячі, які ми пропустили, вибили нас із колії, ми перестали грати в ту гру, в яку грали в першому таймі. Але це не тільки проблема цього матчу. Пропущені голи на нас серйозно впливали упродовж усього турніру. Ми втрачали ігровий ритм, починали переживати за результат. Тобто переставали грати в ту гру, в яку можемо грати. В матчі проти Нідерландів це проявилося найсильніше. Трохи рахунок скоротили, але зрівняти не вдалося. Хоча ми розуміли, що навіть нічия нам дуже сильне допоможе в плані турнірної боротьби.

— Під час матчу із Португалією ви слідкували за тим, як розвиваються події у матчі Нідерланди – Сербія?
— Так, безумовно.

— Що подумали, коли Нідерланди повели в рахунку 2:0?
— Подумали, що нам треба вигравати в Португалії. Коли там рахунок став 2:0, у нас було 0:0. Ми розуміли, що нам потрібна лише перемога. Коли ми пропустили гол, у паралельному матчі серби вже вели 3:2. Але ми все одно грали до останньої секунди і хотіли перемогти.

— Після поразки Нідерландам для України, по суті, кожен наступний матч на Євро був як фінал. Усвідомлення того, що відступати немає куди, мобілізувало команду?
—Я дуже вдячний хлопцям, що це не стало для них додатковим тягарем. Їм це, навпаки, додало сил та емоцій. Нас залишилося мало, не було можливості проводити ротацію, але хлопці витримали. Я їм дуже за це вдячний.

Getty Images/Global Images Ukraine

— Якщо абстрагуватися від результату і оцінювати лише якість гри. Який матч вдався найбільше? Або, можливо, ви можете виокремити відрізки гри в декількох поєдинках?
— Ідеального в світі не існує. У будь-якої команди у грі є хороші моменти, але є й ті, над якими потрібно працювати. Ми не є винятком. По самовіддачі та емоційній складовій до хлопців немає питань. В кожному матчі хлопці билися. По відрізкам матчів зараз не можу сказати – це потрібно переглядати. Єдине, можу сказати, що в поєдинку із Росією не вдався початок матчу. Це однозначно.

Getty Images/Global Images Ukraine

—Як ви вирішували для себе, коли переходити на гру з п’ятим польовим гравцем? Той же Казахстан у матчі з нами отримав три мячі у порожні ворота. І ми, хоч і забивали у більшості, але і пропускали…
—Ми ще до матчу плануємо, що будемо грати в п’ять польових, якщо щось піде не так. Це все вирішується по ходу гри разом з асистентами, також ми спілкуємося з хлопцями щодо того, як вони почуваються на майданчику. Завдяки такому спілкуванню легше прийняти важке рішення.

— Вже в Нідерландах збірна України зіштовхнулася із проблемою коронавірусу. Наскільки карантин вплинув на команду?
— Ми туди приїхали здоровими, з тестами. Однак вже в Нідерландах хлопці підчепили хворобу. Педяш перехворів безсипмтомно, Журба не хворів, але жив в одному номері з Педяшем, тому теж був на самоізоляції. Радевич перехворів найважче, деяка слабкість була у Разуванова. Гравці з усіх команд, які хворіли, жили на окремому поверсі в готелі.

— Що ви винесли для себе як тренер винесли з континентального форуму?
— Це, безумовно, великий досвід. Я вперше, як тренер, потрапив до топ-4 на чемпіонаті Європи. Приємно, коли підходили гравці і тренери інших команд, і казали, що у нас дуже гарна команда. Тренер збірної Іспанії підійшов і з посмішкою каже: «Я очікував, що була важка гра. Ми з вами завжди важко граємо. Я вас ненавиджу» (посміхається).

— З Іспанією ви намагалися грати першим номером. Наша збірна готова до цього?
— З Іспанією важко грати від контролю м’яча, бо вони намагаються м’яч нікому не віддавати. Ми намагалися нав’язати їм свою гру. Гра проходила на зустрічних курсах: ми не хотіли засиджуватися біля своїх воріт – намагалися відповідати атакою на атаку суперника.

— Майже у всіх топ-збірних на Євро-2020 були натуралізовані гравці. Як ви ставитеся до залучення легіонерів?
— Я вважаю, що це – неповага до власних гравців. Ми виховуємо молодь, яка має розуміти, що матиме можливість зіграти за національну команду. Можливо, якийсь результат швидкий на окремих турнірах натуралізовані гравці і можуть принести, але це не є гарантією того, що ти перемагатимеш. Тому наразі це питання ми не розглядаємо.

За матеріалами

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»