Біатлон

Андрій ДЕРИЗЕМЛЯ: Зараз мова не про перемоги, а про виживання

Фото Івана Вербицького. Андрій Дериземля

Сьогодні, 30 листопада, у фінському Контіолахті стартує новий біатлонний сезон. Перспективи українців у найпопулярнішому в нашій державі зимовому виді зараз непевні. Чого нам очікувати від команди протягом найближчих чотирьох з гаком місяців? Відповіді на ці питання шукаємо в розмові з Андрієм Дериземлею, першим в українській історії призером чемпіонату світу з біатлону, а нині першим віце-президентом Національної федерації з цього виду спорту.

— Перед стартом сезону сподівання завжди найоптимістичніші, — бере слово пан Андрій. – Точніше, хочеться бажати найкращого, але треба дивитися правді у вічі: у минулому сезоні, майбутньому і декількох найближчих мова йтиме не про перемоги, а про виживання нашого виду спорту в Україні.

— Це пов’язано з війною?

— Війна теж накладає свій відбиток. Але головне – зараз наша команда не має того кадрового потенціалу, з яким би можна було розраховувати на успішні результати. Процес зміни поколінь триває вже не один рік, але наразі його не можна назвати завершеним. Так, є окремі постаті, які здатні показувати результати в окремо взятих гонках, але про стабільність, якою ми могли похизуватися ще зовсім нещодавно, зараз мова не йде. У нас зараз немає ситуації, коли б у чоловічій чи жіночій команді було по три-чотири біатлоністи хорошого рівня і до них залишалося б підготувати четвертого-п’ятого. В нас є плеяда спортовців, від яких ми очікуємо, що вони вистрелять, але цього поки не відбувається.

Потенціал молодого біатлоніста проявляється в тому, що він показує прогрес у результатах протягом двох-трьох років. У нас теж є спортовці, які вважалися і вважаються перспективними, але, на жал, мусимо констатувати, що прогресу у виступах в них поки немає. Найприкріше, що ці хлопці і дівчата на тренуваннях викладаються сповна, працюють добросовісно. Але на результатах це не позначається. Це б’є найперше по психології.

— Найдосвідченіші і найтитулованіші українські біатлоністи – Юлія Джима і Дмитро Підручний – готувалися до сезону за індивідуальною програмою. Це позитив чи негатив для них особисто і команди в цілому?

— Моя позиція – команда має готуватися разом. Це полегшує і роботу тренерів, і Федерації, і команди загалом. Але іноді винятки робити можна. Юля і Дмитро – досвідчені біатлоністи, які добре знають, що їм треба робити. Сподіваюся, індивідуально вони змогли підготуватися так, щоб показати свій сьогоднішній максимум. Як на мене, Джима за рахунок досвіду здатна видати протягом сезону дві-три дуже сильних гонки. Щодо Підручного мені щось говорити складно, бо треба перебувати поряд і бачити його в роботі, щоб давати якісь оцінки.

— Від кого з молодих біатлоністів ви цьогоріч очікуєте найбільшого прогресу?

— Від Віталія Мандзина, якщо його ще можна назвати молодим (Віталієві – 21 – авт.). Він – один з небагатьох представників своєї плеяди, хто демонструє реальний прогрес. У Віталія є всі дані для того, щоб вирости в біатлоніста світового рівня. Я в це щиро вірю. Щодо дівчат, то в нашій команді зараз виділяються дві-три біатлоністки, які показують приблизно однакові результати. Подивимося, хто з них проявить себе в офіційних стартах. Взагалі, наша команда входить у сезон традиційно важко. Ще з тих часів, коли виступав я, перші етапи складалися для нас непросто. Кращі результати ми зазвичай починаємо показувати етапу з третього. Винятки були, але загальна тенденція така.

— Хто, на ваш погляд, є фаворитами у боротьбі за Великий кришталевий глобус?

— Не здивую: норвежці. Серед чоловіків вони традиційні фаворити, але чомусь здається, що в цьому сезоні хтось із норвежок виграє і серед дівчат.

Змагання на першому етапі Кубку світу у Контіолахті розпочнуться у суботу, 30 листопада. О 14:15 стартує сингл-мікст, а о 16:45 – змішана естафета. Телетрансляції вестиме канал «Суспільне спорт».

Читайте також: Молоді українські надії, а у фаворитах – норвежці та француженки

За матеріалами

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»