Футбол

Ефективністю проти ефектності. Шахтар розібрався із Рухом у Львові

ФК Шахтар Донецьк

На цьому тижні український футбол наче й не брав час на перепочинок. Як не кубкові баталії, та матчі національної першості ми спостерігали на наших телеекранах, але все таки було потрібно дійти до якоїсь узагальнюючої межі. Чим центральний матч двадцять третього туру УПЛ на «Арені Львів» поміж донецьким «Шахтарем» та львівським «Рухом» не згодиться для такої мети?

Бонус для глядачів у цьому випадку очевидний – перед нами дві атакувальні команди, які в першому колі влаштували справжнє з’ясовування стосунків із видовищним фіналом, а не футбольний матч. Цього разу колектив Маріно Пушича передусім мріяв про те, щоб такого розвитку подій уникнути, тому ми й побачили активних «гірників» попереду вже з перших хвилин. І це доволі швидко призвело не просто до загострення біля воріт Ледвія, а й до перших забитих м’ячів у цій грі.

Так, саме у множині, бо Бондаренку спочатку на восьмій хвилині Зубков ідеальним пасом п’ятою в центрі штрафного залишив м’яч під удар, а вже за кілька хвилин його допомога партнеру в центрі поля полягала лише в тому, що зупинити м’яч. Усе інше Артем зробив самостійно на вільному шляху через правий фланг до чужих володінь. Дивно, насправді, що його під час підготовки дальнього удару взагалі не планували зустрічати.

Але «Шахтар» би не був самим собою, якби ось ці 2:0 на табло на старті зустрічі «гірники» раптово не вирішили перетворити на проблемний для себе рахунок. Зробили вони це дуже просто – віддали м’яч суперникам у сподіванні, що «жовто-чорні» вже настільки морально подавлені, що просто нічого не зможуть заподіяти у відповідь. Наївно та самовпевнено, тому й отримала команда Пушича красень-гол від Таллеса з правого флангу штрафного в дальню дев’ятку на завершення першого тайму.

На другу половину гри керманич «Шахтаря» вирішив замінити Кевіна, від якого користі було помітно небагато. Але із появою на полі Егіналду Пушич узагалі не вгадав – бразилець травмувався вже через десять хвилин і тепер бозна наскільки вилетів на період відновлення. І це все наприкінці сезону. А тут ще й цей матч потрібно було якось дограти, бо «Рух» був постійно десь поруч із другим голом.

Загалом, чинні чемпіони не демонстрували потрібного впливу на гру, тому тривалий час ситуація залишалась для них небезпечною. Проте й команда Віталія Пономарьова не вічна – «жовто-чорні» ще певний час протримали м’яч в атаці, проте завершальний відтинок матчу в них не вийшов узагалі. Зубков на додачу до двох асистів на 76 хвилині поклав ще й забитий м’яч із добивання в межах воротарського, після чого зайвих питань щодо переможця пари в цій грі не було.

Наступними вихідними донецький «Шахтар» зіграє в гостях у полтавської «Ворскли», тоді як львівський «Рух» прийматиме криворізький «Кривбас».

Наші оцінки:

«Шахтар» (заміни): Егіналду – б/о, Сікан – 6,0, Марлон – б/о, Назарина – б/о.

«Рух» (заміни): Притула – 6,5, Руніч – 6,0, Теслюк – б/о, Джурабаєв – б/о, Клайвер – б/о.

Українська Прем'єр-ліга. 23-й тур.

«Шахтар» – «Рух» — 3:1

Гол: Бондаренко, 8, 16, Зубков, 76 – Таллес, 37

Попередження: Кевін, 25 – Сич, 11, Дідик, 30, Таллес, 72

«Шахтар»: Різник – Азарові, Матвієнко, Бондар, Конопля – Степаненко (Назарина, 87) – Кевін (Егіналду, 46, Швед, 58), Судаков, Бондаренко, Зубков (Марлон, 77) – Траоре (Сікан, 57).

«Рух»: Ледвій – Лях (Притула, 60), Холод, Слюбик, Сич – Таллес (Теслюк, 85), Дідик, Пастух – Плюман (Джурабаєв, 85), Федор (Клайвер, 85), Квасниця (Руніч, 70).

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро).

Стадіон: «Арена Львів» (Львів).

Удари (у площину): 11 (6) – 7 (5)
Кутові: 4 – 4
Офсайди: 0 – 0.

По материалам

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»