Міні-футбол

Енцо Фернандес: загадка на 120 млн євро

Getty Images/Global Images Ukraine. Енцо Фернандес

З кожним матчем півзахисник «Челсі» Енцо Фернандес отримує дедалі менше ігрового часу. Це тривожна тенденція для гравця, за якого заплатили 120 млн євро. Найнебезпечніше в цій ситуації те, що ніхто особливо не дивується, якщо 23-річний півзахисник не потрапляє до стартового складу. Він більше не є гарантованим гравцем основи з приходом Енцо Марески, незважаючи на те, що влітку його зробили віце-капітаном.

Судячи з усього, команда розвивається і прогресує без нього. Аргентинець стає послідовно непослідовним, що відбивається на його ігровому часі та подальших перспективах під керівництвом Марески. У Енцо можуть виникнути серйозні проблеми, якщо він не зможе знайти своє місце в системі італійця, знову знайшовши свою кращу форму і, що особливо важливо, зберігши її. Фернандес не завжди погано грав цього сезону, але він не показав того рівня стабільності, якого від нього чекали.

Енцо був гравцем стартового складу на початку сезону, але цьому більше сприяла не довіра тренера, а п'ятитижнева відсутність Ромео Лавії через травму підколінного сухожилля, отриману в матчі проти «Манчестер Сіті». Проте коли бельгієць повернувся до складу, аргентинець з нього випав. Перебуваючи в оптимальній формі, Лавія виходить на поле у ​​стартовому складі. Мареска змінив тактику на користь більшої надійності оборони. Мойзес Кайседо є другим центральним півзахисником разом із бельгійцем, тоді як Коул Палмер грає на позиції атакувального хавбека. Для Енцо не залишається місця у центрі поля.

Фернандес не став тією творчою силою «Челсі», на яку розраховували у клубі. Передбачалося, що з приходом Марески аргентинець буде виконувати роль глибинного плеймейкера. Однак хавбек відзначився лише результативною дією у поточному сезоні АПЛ (в останньому матчі з «Арсеналом») і, до того ж, показник точності його передач знизився до 80,7%. Разом з тим постають питання про те, чи достатньо у нього витривалості та фізичних даних, щоб бути ефективним в якості опорного півзахисника, що важливо для Марески. Тренер хоче, щоб його центральні хавбеки однаково добре підтримували свої атаки та руйнували чужі.

Уболівальники «синіх» починають сумніватися, чи гідний Енцо тих грошей, які за нього заплатили. На додачу до цього з'явилася гнітюча статистика, згідно з якою, лондонці виграють 81% матчів без Фернандеса у стартовому складі, а з ним – лише 35%. Мареска стверджує, що зміни з ігровим часом аргентинця, який був гравцем стартового складу минулого сезону, є тактичними. Тренер також заявляє, що попереду у команди багато матчів і Енцо гратиме. Може й так, але показовим буде те, в яких за важливістю поєдинках гратиме Фернандес. На даний момент тренер надає перевагу парі центральних хавбеків без аргентинця.

Getty Images/Global Images Ukraine. Енцо Фернандес в Лізі конференцій виводить команду з капітанською пов’язкою

Енцо може блиснути в Лізі конференцій, але навряд чи це показник з огляду на те, що Мареска не включив у заявку на турнір кількох гравців, включаючи Коула Палмера. У Прем'єр-лізі, яка стоїть на першому місці для «Челсі», Фернандес не дуже допомагає команді. Від аргентинця очікують насамперед підсилення атакуючого потенціалу команди. Однак на його рахунку менше 10 ударів по воротах. І це при тому, що Мареска підняв його вище на полі. Вперше у своїй європейській кар'єрі Енцо здійснює близько 30% дотиків до м'яча у штрафному майданчику суперника порівняно з 23% минулого сезону.

Незважаючи на те, що він перебуває у більш просунутій ролі, Фернандес не створив безліч моментів, у середньому всього 1,5 за 90 хвилин — незначне зростання порівняно з минулим сезоном. Аргентинець записав на свій рахунок більше дотиків до м'яча, успішних передач та відборів, ніж будь-який інший гравець у фіналі чемпіонату світу 2022 року. Однак цього сезону він не настільки ефективний з м'ячем і не бере участі в обороні, що допомагає пояснити його відносну неефективність. Енцо займає 9-те місце в «Челсі» за ударами (в середньому 0,66 за 90 хвилин), 7-ме за ключовими передачами (1,48/90), 4-ме за передачами з просуванням (5,57/90), 11-те з відборів (0,98/90) і 16-те з перехоплень (0,33/90).

Головним конкурентом Фернандеса за місце на полі вважається Лавія. Саме з його приходом Енцо почав втрачати ігровий час в АПЛ. Вболівальники «синіх» поки не так часто бачили Ромео в дії, але їхній тренер набагато краще знайомий з талановитим бельгійцем. Мареска курирував його перехід із команди U-18 до молодіжки «Манчестер Сіті» у другій половині сезону 2020/21. Після жалюгідних 13 хвилин за весь минулий сезон, схильний до травм півзахисник справив враження на фахівця вже за кілька матчів у нинішній кампанії. У поєдинку проти «Манчестер Сіті» 20-річний хавбек посів 2-ге місце у своїй команді за кількістю дотиків до м'яча та протистояв таким гравцям, як Бернарду Сілва, Кевін Де Брюйне та Матео Ковачич.

Лавія більше зосереджений на збереженні м'яча, ніж Фернандес, і точніше віддає передачі. У його активі 97% точних передач проти 80,7% у Енцо. Це дуже важливо для Марески, який хоче контролювати гру в більшості матчів. Показовим був поєдинок на «Енфілді», в якому «Челсі» контролював м'яч 58% ігрового часу, хоча «сині» зрештою програли. Лавія допомагає тренеру виконувати план на гру, але його часті проблеми зі здоров'ям викликають побоювання. Незважаючи на очевидний потенціал бельгійця, загроза травми переслідує його в кожному матчі. Це пояснює, чому Мареска не дає йому понад 60 хвилин на полі, коли він виходить у стартовому складі.

При цьому залишається відкритим питання, що робити з Енцо. Футболіст, за якого заплатили 120 млн євро, не може не грати. Перед Марескою стоїть велике завдання — допомогти Фернандесу набути стабільної форми. Але для цього потрібно знайти стабільну позицію на полі. Як варіант – перевести Енцо на фланг. Нині ні в кого з вінгерів «Челсі» немає гарантії на ігровий час, тому, можливо, аргентинець міг би діяти ефективніше перед Лавією та Кайседо, а не разом із ними. Але поки що це лише припущення. Факт полягає в тому, що один із найдорожчих гравців в історії клубу втрачає ефективність, і з цим потрібно щось робити.

Сергій ЗАВАЛКО, за матеріалами Goal

За матеріалами

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»