Гравцю розсікли горло ковзаном. НХЛ та хокеїсти не знають, що робити далі
Можливо, ініціативу доведеться взяти на себе клубам. Повідомляється, що Піттсбург відразу після смерті свого колишнього гравця замовив для хокеїстів захист для шиї, щоб вони хоча б спробували це екіпірування під час тренувань. Вашингтон і Бостон підключаються до цього руху і хочуть зробити захист для шиї обов'язковим для фарм-клубів в АХЛ.
«Я вважаю, що це особистий вибір кожного. Можливо, воно не захистить тебе саме в тому місці, де потрібно. Можливо, буде заважати грати чи нормально дихати. Це жахливий та трагічний випадок. Але це вибір кожного гравця», – вважає тренер Бостона Джим Монтгомері.
У плані захисту шиї НХЛ значно відстає від Європи, де у багатьох лігах давно використовується таке екіпірування. Наприклад, у Швеції.
«У нас у лізі це є. Потрібно й у НХЛ це як мінімум спробувати. Не знаю, які є матеріали, які різновиди захисту. Шию важко захистити, але ми напевно маємо щось з цим робити», — сказав форвард Ванкувера Еліас Петтерссон. У Піттсбурзі вважають, що не потрібно чекати на вказівки НХЛ або наступного сезону. «Робіть це зараз, не чекайте на тренувальний табір. Можливо, хтось все ж почне їх використовувати. Потрібно спробувати».
Варто сказати, що випадки розсічення ковзаном шиї справді трапляються рідко. А таких трагедій, як сталася з Джонсоном, взагалі одиниці. Однак тут не варто критикувати гравців чи НХЛ. Кожен вирішує сам, але сторонам потрібно йти назустріч у подібних питаннях безпеки.
Є приклад з Формули-1, коли на боліді з'явилася система захисту голови Halo. Багатьом фанам та гонщикам вона не подобалася, було незручно та незвично. А зараз уже незвично дивитись архівні кадри з машинами без Halo. Якщо питання життя та смерті розділяє силіконова накладка на шию, то особливих варіантів не залишається.