Початок гонки видався невдалим для норвежців. Уже на першій стрільбі Йоганнес Тінгнес Бьо припустився двох промахів, а Стурла Легрейд – одразу трьох. До цього додалися проблеми з гвинтівкою у Тар’єя Бьо, через які він втратив секунд 20, перш ніж відкрити вогонь, хоч і відстрілявся потім чисто. Але хіба то проблеми для найкращої біатлонної збірної світу? Без помилок відпрацювали старі знайомі Ветле-Шостад Крістіансен, Йоганнес Дале, а також Вебйорн Соерум, який так само, як і в Ленцерхайде, виступав тільки у мас-старті.
Хто ж намагався боротися з навалою норвежців? Попервах двоє французів: Кентен Фійон Має й Емільєн Жаклен, та німець Юстус Штрелов, котрого явно надихнула перемога у сингл-міксті. Однак Жаклена знову підвела проблема з «фізикою». Цього разу його вистачило на дві третини дистанції, після чого він просто «встав» на трасі та завалив четверту стрільбу. А для снайпера Штрелова по одному промаху на кожній стійці виявилося забагато для того, щоб потрапити хоча б у квіти – він у підсумку дев’ятий.
Фійон Має став єдиним спортсменом, який пройшов усю гонку з чистою стрільбою. Так, його швидкості зараз не вистачає, щоб на трасі на рівних конкурувати зі стрімкими норвежцями. Але чотири нулі – це чотири нулі. Після останньої стрільби француз вийшов із відставанням у 10 секунд від Крістіансена, який з одним промахом був дуже швидким і перемогу вже нікому не віддав. Суперники Фійона ніби були далеко: Соерум у 20-ти секундах, Дале у 32-х. І тут його спіткала «хвороба Жаклена». До середини фінального кола француз просто зупинився, і в останньому підйомі його дістали обидва норвежці та поїхали розбиратися між собою. Особливих розбірок, правда, не вийшло: Дале зараз демонструє просто шалену швидкість. Він другий, Соерум третій. Фійон Має тільки четвертий, і ще його щастя, що дистанція врешті скінчилася, бо Бьо-молодший на фінішній прямій був уже недалеко. Бьо-старший фінішував шостим, за братом, і саме 20-ти секунд, втрачених на першій стрільбі, йому не вистачило, щоб потрапити до призової трійки. У підсумку норвезький подіум, і п’ять норвежців у квітковій церемонії. Як боротися із тотальною перевагою однієї команди, не знає наразі ніхто.
Getty Images/Global Images Ukraine. Йоханнес Дале
У загальному заліку Кубка світу лідерству Йоганнеса Тінгнеса Бьо нічого не загрожує. На друге місце перемістився Дале, випередивши Тар’єя Бьо. Тріумфатор мас-старту Крістіансен піднявся уже на четверту сходинку. І, як і раніше, шестеро норвежців набагато випереджають усіх інших суперників.
Наші
Незважаючи на додатковий день відпочинку, наданий Артему Примі тренерським штабом, пропуск змішаних естафет не вплинув позитивно на українця. Вже до екватору гонки він не закрив половину з десяти мішеней, і надалі пересувався по трасі у далеко не гордій самоті. У підсумку 8 промахів та останнє місце з відривом від передостаннього майже у 2 хвилини. Добре, що Прима виборов право на участь у мас-старті, але треба ж цим правом користуватися хоч трохи по-іншому.
Загальний залік Кубка світу. Чоловіки
Мас-старт. Жінки
У жіночій гонці ще до другої стрільби виокремилися дві головні претендентки на перемогу. Жюлія Сімон, як завжди, швидко бігла та блискавично стріляла, тут нічого дивного. Другою стала її співвітчизниця Лу Жанмонно. Вона на рубежі працює якраз доволі повільно, але вже після першого вогневого рубежу почала від’їжджати від великої групи переслідувачок Сімон. У Жанмонно, як і у інших француженок, здорово працювали лижі, тож їм є за що подякувати сервісменам. У підсумку 4 представниці збірної Франції потрапили у топ-10.
Єдиний раз, коли Сімон опинилася на декілька секунд позаду колеги за збірною, був момент після першої стійки, коли Жюлія одного разу промахнулася. Але тут же наздогнала суперницю, і на останній вогневий рубіж француженки прийшли разом. Ще одна кулеметна черга точно в ціль від Сімон, і вона понеслася до фінішу за перемогою. Жанмонно, зрозуміло, стріляла значно довше, і 8 секунд відставання відіграти до фінішу шансів не мала.
За третю позицію боротьба обіцяла бути захоплюючою, адже обидві лежки чисто пройшли відразу 16 спортсменок, і окрім них, у десятці постійно знаходилася Жюстін Бреза-Буше, якій не особливо заважав і промах на старті гонки. Перша стійка значно зменшила кількість претенденток на подіум. До останньої стрільби на єдине місце на ньому претендували 5 спортсменок, які розміщувалися в інтервалі 13 секунд. Без промахів та дуже швидко закрила всі мішені Лена Хеккі-Гросс, явно дуже натхненна своєю перемогою в короткій індивідуальній гонці. Чітко відпрацювала також Ванесса Фогт, але зробила значно повільніше за швейцарку, і наздогнати її на трасі сподіватися не могла, тож стала четвертою. А Хеккі-Гросс двічі у двох особистих гонках за один етап піднялася на подіум і може бути вкрай задоволеною своєю стрільбою в них: 39 з 40! Також двічі у топ-3 в Антгольці потрапили й Сімон із Жанмонно, однак їхні успіхи сенсаційними не назвеш.
Лідерка загального заліку Кубка світу Інгрід Тандреволд провалила обидві стрільби стоячі, не закривши 4 мішені, і фінішувала лише 17-ю. З таким же стрілецьким результатом Жюстін Бреза-Буше стала 9-ю, і разом з Лізою Віттоцці, яка замкнула квіткову церемонію, вони потихеньку наближаються до норвежки. Натомість зовсім поруч із ними уже розташовується Жюлія Сімон.
Наші
Українки, на відміну від Артема Прими, непогано використали свої шанси. Юлія Джима знову зробила ставку на якісну стрільбу і закрила 19 мішеней з 20-ти, промахнувшись лише раз на першій стійці. Стріляла Джима традиційно повільно, і на трасі не була особливо швидкою, але, як і у персьюті в Рупольдингу, увімкнулася на останньому колі, фінішувавши у підсумку 13-ю.
Getty Images/Global Images Ukraine. Юлія Джима
Анастасія Меркушина за рахунок влучності та 5-ї швидкострільності серед усіх учасниць могла претендувати навіть на топ-10, але на останньому рубежі не закрила одну мішень, а на останнє коло сил їй забракло. Саме на ньому її випередила зокрема й Джима. У Меркушиної 15-й результат.
Ірина Петренко показала взагалі 4-ту швидкість роботи на рубежі, проте на трасі була зовсім повільною. За таких умов два промахи є зовсім зайвими, тому на фініші вона стала 23-ю.
У загальному заліку Джима вже замикає топ-20. Меркушина на 26-му місці, Петренко на 29-му.
Загальний залік Кубка світу. Жінки
Тепер найкращі стріляючі лижники світу беруть двотижневу паузу перед стартом чемпіонату світу у чеському Нове-Место. Головні біатлонні змагання сезону розпочнуться 7 лютого зі змішаної естафети.
А біатлоністи другого ешелону, серед яких і більшість спортсменів основної збірної України, зовсім скоро вийдуть на старт чемпіонату Європи у словацькому Брезно-Осрблі. Вже 24 січня пройдуть індивідуальні гонки у чоловіків та жінок.