Футбол

Обурення Вернидуба, порятунок Металіста 1925, камбек Минаю, краса Вереса

ФК Металіст 1925

У передостанньому турі було забито одразу кілька шедевральних м'ячів. Та й матчів красивих було зіграно одразу кілька. «Металіст 1925» врятувався у грі проти «Полісся», програючи до останньої хвилини основного часу в два м'ячі. Черговий камбек здійснив «Минай». За тур до кінця сезону боротьба за збереження елітної прописки все ще залишається актуальною. Як і боротьба за дві путівки до Ліги конференцій.

Повага туру

Перед матчем «Динамо» – «Кривбас» футболісти обох команд зробили спільне фото з плакатом, на якому були написані слова підтримки нашим захисникам «Азовсталі», які досі перебувають у полоні рашистів. З аналогічним банером вийшли на гру і футболісти «Руху» та «Чорноморця».

ФК Динамо

Матч туру

У Києві зустрілися новоспечені віце-чемпіон та бронзовий призер нинішнього сезону – «Динамо» та «Кривбас». І хоча матч формально не мав турнірної мотивації, він вийшов цікавим. До того ж, обидва тренери, і Шовковський, і Вернидуб, дозволили собі експериментувати. Але їхні тактичні експерименти частіше закінчувалися помилками.

У дебюті першого тайму було забито одразу три м'ячі. Динамівці швидко відкрили рахунок: Ванат реалізував пенальті, а за дві хвилини відзначився Шапаренко. Потім гості зусиллями Твердохліба один м'яч відіграли.

У другій половині матчу цікавого футболу поменшало. Але «біло-сині» свій м'яч таки забили: гол на рахунку Дубінчака.

Вердикт туру

Після матчу проти «Динамо» головний тренер «Кривбасу» Юрій Вернидуб виніс вердикт українським футбольним суддям: «Я просто не розумію цих суддівських помилок. Якщо ми хочемо, щоб потім наші судді судили в Європі… Ніколи вони не судили і не судитимуть. Хіба що одиниці. Це не заангажованість, це їхній рівень. Вони мають робити з цих помилок висновки й рухатися далі».

Кутові туру

Завдяки чудово виконаним двом кутовим ударам футболісти ЛНЗ перевернули хід зустрічі проти «Зорі». В обох випадках від кутового прапорця подавав Яшарі. У першому епізоді він «знайшов» на дальній штанзі Саліху, який точно пробив головою, а в другому — Саліху скинув м'яч під удар Олійнику.

Порятунок туру

На 90-й хвилині матчу проти «Полісся» «Металіст 1925» програвав 1:3. Якби харків'яни зрештою поступилися, то не уникнути їм прямого вильоту до першої ліги. Але у компенсований час команда Віктора Скрипника чудесно перевтілилася і зуміла протягом двох хвилин забити два м'ячі. Обидва на рахунку Моури.

Металіст 1925

Дебют туру

У поєдинку проти «Дніпра-1» ворота «Шахтаря» захищав Денис Твардовський. То був дебютний поєдинок 20-річного кіпера за першу команду «гірників».

Помилка туру

У дебюті зустрічі «Дніпро-1» — «Шахтар» помилився захисник «гірників» Педріньйо, який збирався віддати передачу Міроші, проте віддав її форварду суперника Філіпову. Той чудово скористався подарунком: обіграв голкіпера й відправив м'яч у ворота.

Тривоги туру

Матч на «Дніпро-Арені» вийшов довгограючим через повітряні тривоги. Матч переривався чотири рази. І тривав понад чотири години.

Камбек туру

Якби «Минай» в осінній частині сезону грав так, як грає зараз, закарпатська команда була б як мінімум у середині турнірної таблиці. Але через провал у першому колі зараз «Минай» бореться за виживання. І бореться дуже успішно. У матчі проти «Колоса» господарі пропустили вже у дебюті зустрічі. Потім відігралися у середині першого тайму. Потім знову пропустили на початку другої половини гри. І знову відігралися. А під завісу гри вирвали і перемогу, яка дозволяє команді Любеновича сподіватися на збереження елітної прописки.

Голи туру

Тур виявився не лише результативним, а й багатим на красиві м'ячі. Справжні шедеври «намалювали» футболісти «Вереса» у матчі проти «Олександрії». Спочатку Дахновський із району кута штрафного майданчика точно зарядив у дальній верхній кут, а потім Морозко у стилі Крооса зі штрафного закрутив м'яч у дальню дев'ятку.

Реабілітація туру

Серія без перемог «Ворскли» налічувала вісім матчів. До того ж, напередодні полтавці поступилися у фіналі Кубка України «Шахтарю». Тому на гру проти «Оболоні» підопічні Долганського вийшли дуже вмотивованими. І таки здобули довгоочікувану перемогу.

Сейв туру

Наприкінці першого тайму гри проти «Чорноморця» футболісти «Руха» отримали право на пенальті. Реалізувати суддівський вирок взявся Підгурський, але його удар парирував Варакута.

Символічна збірна туру: Ледвій – Крупський, Слюбик, Саліху, Дубінчак – Яшарі, Михайленко – Шапаренко, Моура, Дахновський – Ковталюк.