Футбол

Перервалася вражаюча серія Баєра. Чи буде продовження?

Getty Images/Global Images Ukraine

Вражаюча серія Баєра завершилася. До матчу проти РБ Лейпциг у другому турі Бундесліги «фармацевти» не програвали у національній першості цілий сезон. Команда Хабі Алонсо здивувала, ймовірно, всю футбольну громадськість, провівши історичну кампанію у Бундеслізі без поразок на шляху до завоювання чемпіонського титулу у сезоні 2023/24.

Це був історичний сезон для Баєра, який завоював свій перший чемпіонський титул, і став лише п'ятим клубом, який виграв «золотий дубль» з моменту заснування Бундесліги, після Баварії (13 разів), Кельна, Вердера та дортмундської Боруссії. «Фармацевти» також були неймовірно близькі до требла, вийшовши у фінал Ліги Європи, але програли Аталанті з рахунком 0:3. Це не лише позбавило їх ще одного трофею, а й поклало край неймовірній 51-матчевій серії без поразок у всіх турнірах.

Після фіналу Ліги Європи непереможний статус Баєра у Бундеслізі зберігся. Леверкузен розпочав новий сезон із перемоги у матчі за Суперкубок Німеччини проти Штутгарта в серії пенальті. Згодом «фармацевти» здобули драматичну перемогу з рахунком 3:2 над Боруссією Менхенгладбах у першому турі національного чемпіонату. Успішний підбір Флоріана Вірца після відбитого воротарем пенальті на 101-й хвилині приніс команді Алонсо 3 важкі очки.

Проте вже в другому матчі нового сезону Баєр зазнав поразки на своєму полі в поєдинку проти РБ Лейпциг, перервавши свою 35-матчеву серію без поразок у Бундеслізі. Команда Алонсо вела з рахунком 2:0 і, здавалося б, впевнено йшла проти «биків», поки гол Кевіна Кампля та дубль Лоїса Опенди не вирішили долю поєдинку та не перервали вражаючу серію «фармацевтів».

Ця поразка була дуже болючою для «фармацевтів», якщо подивитися на статистику. Вони мали 26 ударів проти восьми у Лейпцига і майже в 2 рази більше очікуваних голів, ніж у суперника (2,23 проти 1,14). Крім того, підопічні Алонсо зробили 56 дотиків у штрафному майданчику суперника проти всього 13-ти у «биків».

Цікаво, що серія Баєра завершилася саме так. «Фармацевти» багато разів рятувалися на останніх хвилинах і уникали поразок або виривали перемоги. Хтось мав оформити такий самий епічний камбек у матчі проти Баєра, і це сталося. Але в цьому немає ніякої трагедії. Навпаки, це був чудовий забіг для команди, яка знаходилася у зоні вильоту, коли у жовтні 2022 року до неї приєднався Алонсо. За ці 35 матчів Леверкузен здобув 29 перемог і 6 разів зіграв унічию, забив 92 голи, а пропустив лише 26 м'ячів.

Баєр прославився своїми пізніми голами, забивши 19 м'ячів після 80-ї хвилини в матчах Бундесліги з початку минулого сезону, причому 9 з них були забиті в компенсований до другого тайму час. З цих дев'яти, 4 голи були переможними, 3 зрівняли рахунок, а 2 інших просто додали блиску перемогам. Тепер, коли серія «фармацевтів» перервана, чи не час сказати, що казка добігає кінця? Цікаво, що у двох матчах Бундесліги цього сезону вони втратили перевагу у 2 м'ячі, різниця лише в тому, що вони забили вирішальний третій гол Гладбаху, а не пропустили третій, як у матчі з Лейпцигом.

Це те, над чим варто попрацювати Алонсо та його підопічним, але ширший спектр проблем у Баєра відсутній. При цьому суперкомп'ютер Opta змінив прогноз на чемпіона Німеччини за підсумками сезону. До початку кампанії 2024/25 «фармацевти» вважалися головним претендентом на перемогу в Бундеслізі з ймовірністю 48,2% та випереджаючи Баварію з показником 21,7%. Однак до теперішнього часу команда Венсана Компані обійшла Леверкузен, гіпотетично повернувши собі титул у 32% симуляцій, тоді як Алонсо тепер може зробити це двічі поспіль лише у 30,3% випадків.

Два головні претенденти на чемпіонський титул зустрінуться у Мюнхені наприкінці вересня, що має стати захоплюючим видовищем. До того «фармацевти» зіграють на виїзді проти Хоффенхайма, а потім приймуть Вольфсбург у національній першості. У перерві між цими матчами команда Алонсо стартує в Лізі чемпіонів виїзним поєдинком проти Феєнорда. На папері Баєр більш ніж здатний повернутися на переможний шлях і довести, що поразка від Лейпцига була лише непорозумінням.

Пройти 35-матчеву серію без поразок в одній із найкращих європейських ліг — це колосальний подвиг та ознака команди з великим майбутнім, яка набуває стабільності. Матч проти Лейпцига – перша невдача «фармацевтів» у Бундеслізі за довгий час, і те, як вони відреагують на цю поразку, може визначити гонку за чемпіонський титул у Німеччині. Баварія, незважаючи на успішний старт і три перемоги поспіль, враховуючи Кубок, все ще залишається загадкою. Алонсо вже показав себе на дистанції, а на Компані чекає ще багато випробувань. Тим цікавіше буде стежити за сезоном, у якому Баєр однозначно залишається претендентом на трофеї.

Текст: meta.ua/sport