Шахтар чемпіон, подвиг Минаю, Кривбас з бронзою після довгограючого матчу
🧡 ЧЕМПІОНИ УКРАЇНИ 🇺🇦 МИ – «ШАХТАР»! ⚒
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆#Shakhtar #Україна #ШахтарЧемпіон pic.twitter.com/QBeKDfK1mZ
— ⚒FC SHAKHTAR DONETSK (@FCShakhtar) May 11, 2024
Суддя туру
ФК Шахтар. Олексій Деревинський
Долю «класичного» вирішив точний удар із одинадцятиметрової позначки півзахисника «Шахтаря» Судакова. Епізод, який призвів до призначення пенальті у ворота «Динамо», продивлялися на ВАР. Суддя Деревинський вважав, що в моменті, коли Сікан влучив м'ячом зльоту в руку Вівчаренка, саме рука захисника знайшла м'яч, а не м'яч знайшла руку. Незважаючи на протести динамівців, арбітр вказав на позначку. Удар Судакова був точний. Після гри і капітан динамівців Андрій Ярмоленко, і наставник «біло-синіх» Олександр Шовковський засумнівалися у справедливості рішення Деревинського.
Бійка туру
Яке ж «класичне» без бійок і вилучень? Правильно, ніяке. Не обійшлося без з'ясовування стосунків і цього разу. Пристрасті розпалилися за кілька хвилин до фінального свистка. У боротьбі за м'яч зійшлися Ванат і Марлон, і бразилець опинився на газоні. Ще одному бразильцю «Шахтаря» — Егіналду — це не сподобалося, і він налетів на «кривдника» з кулаками. А далі почалося: Марлон зійшовся з Дубінчаком, а Попов – з Коноплею. Арбітр нагородив Егіналду червоною карткою, і на цьому емоції потихеньку вщухли.
Сльози туру
Не стримався. На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Шахтаря» Марино Пушич не стримав сліз. Боснійський фахівець розплакався після своїх слів про те, що хоче подякувати своїй родині за підтримку.
Слова туру
Після гри з «Динамо» новоспечений чемпіон України – головний тренер «Шахтаря» Марино Пушич – розповів, за рахунок чого його команді вдалося переграти опонента: «Вже було не до краси, потрібен був результат. Ви всі знаєте, що я люблю гарну гру, завжди намагаюся, щоби команда забила ще один м'яч – і так буде завжди. Однак я маю певний досвід у чемпіонських перегонах, і в таких матчах все будується на структурі, організації, виборі хороших моментів… У таких моментах потрібно вибрати один варіант, неможливо діяти у двох напрямках».
Трилер туру
Справжній трилер видали «Ворскла» та «Минай». Полтавська команда впевнено провела перший відрізок матчу, здобувши комфортну перевагу у два м'ячі (забивали Павлюк та Глущенко). Однак ближче до середини другого тайму гості оговталися. І зуміли відіграти один м'яч: відзначився Ременяк. А потім Павлюк із героїв матчу трансформувався в антигероя: на його рахунку автогол. Але це ще не все. Останні хвилини поєдинку – взагалі вогонь: пенальті в одні ворота, пенальті в інші ворота. І підсумкова перемога закарпатців – 3:2.
Пенальті туру
Вогняна розв'язка у матчі «Ворскла» — «Минай»: одразу два пенальті у різні ворота у доданий до другого тайму час. Спочатку арбітр Дьордь призначив одинадцятиметровий у ворота «Минаю» (за фол проти Феліпе). Сам потерпілий виконав вирок судді, проте Кемкін парирував удар. Проте удар довелося перебити, оскільки голкіпер «Минаю» не перебував на лінії воріт. Проте Кемкін і цього разу врятував свою команду! Але на цьому крапку ставити зарано. Тому що була «позначка» і у ворота «Ворскли». Гості встигли провести свою атаку, і у штрафному майданчику господарів м'яч влучив у руку захисника. Суддя знову призначає пенальті. Удар Вітенчука точний. Гості виривають перемогу 3:2, програючи по ході гри 0:2.
ВАР туру
Ще один поєдинок, у якому підсумковий рахунок визначився після перегляду «телевізора» – «Олександрія» – «Дніпро-1». На 18 хвилині господарі відкрили рахунок – завдяки влучному удару Шостака. Проте арбітр зустрічі Панчишин взяття воріт скасував. Але потім у справу втрутився ВАР. Після консультацій із відеоасистентами, Панчишин таки зафіксував взяття воріт. Пауза тривала сім хвилин.
Розгром туру
Схоже, перемога «Металіста 1925» у минулому турі над «Ворсклою» була банальним винятком із правил. Тому що далі харківська команда взялася за те, що їй найкраще вдавалося останнім часом – програвати. Цього разу підопічні Віктора Скрипника програли «Чорноморцю». Програли за всіма статтями – 0:3. Після цієї поразки «25-ті» втратили навіть теоретичні шанси уникнути перехідних матчів. Більше того, це буде щастям, якщо команда зможе залишити пряму зону вильоту й спробувати щастя залишитись в УПЛ у стикових поєдинках. А от одесити, схоже, можуть дозволити собі спокійно догравати сезон: всі свої турнірні завдання вони вирішили.
Очікування туру
Після поразки від «Чорноморця» головний тренер «Металіста 1925» Віктор Скрипник уникнув прямої відповіді на запитання – чи залишиться він наставником команди у разі її зниження до першої ліги: «Давайте зачекаємо на ці дві гри. Ще раз кажу, що ми чіплятимемося до останнього, шанси ще є, але не все від нас залежить. Ми маємо набирати очки. Ми зараз на останній позиції, те, що від нас залежить – маємо вигравати. Виграватимемо, сподіваюся – будуть шанси, не виграватимуть – ми там і залишимося».
Перенесення туру
Матч «Кривбас» – «Полісся» мав відбутися у неділю, 12 травня. Але цього дня було зіграно лише «частину» цього поєдинку. Повністю його зіграти не вдалося через затяжну повітряну тривогу. А в тому, що вдалося зіграти – краще виявились гості: удар Танковського здалеку виявився точним.
Догравати вирішили наступного дня. Але й цього разу не обійшлося без сигналів повітряної тривоги. Тим не менш, не миттям, так катанням цей довгограючий поєдинок таки вдалося завершити. «Недільний» гол Танковського так і виявився єдиним у матчі. Однак, ця поразка все одно не завадила «Кривбасу» завчасно здобути «бронзу».
Призначення туру
ФК Колос. Олександр Поздеєв
Напередодні поєдинку проти ЛНЗ «Колос» оголосив про призначення Олександра Поздєєва головним тренером команди. До цього фахівець працював із приставкою «виконувач обов'язків». Однак, незважаючи на таку високу довіру, Поздєєву не вдалося її виправдати: його підопічні програли. І загнали себе у вельми неприємне становище: від зони перехідних матчів «аграріїв» відокремлює лише три пункти.
Нічиї туру
Лише два поєдинки в турі завершилися внічию: «Оболонь» – «Рух» та «Зоря» – «Верес». Це той рідкісний випадок, коли можна стверджувати, що всі чотири команди виявилися незадоволеними підсумковим рахунком, бо нічиї не дозволили вирішити їм турнірні завдання.
Символічна збірна туру: Кемкін – Бондар, Матвієнко, Путря – Васильєв, Танковський, Судаков, Ременяк, Шапаренко – Сікан, Ейнел.