Головний тренер збірної Австрії Ральф Рангнік провів прес-конференцію після поразки від Аргентини у матчі чемпіонату світу 2026 року:
Читайте также: Поставлено крапку. Відомо, чи підпише Динамо форварда – яка доля Супряги?
– Пане Рангнік, який ваш загальний висновок щодо цих 90 хвилин?
– Протягом значної частини матчу ми грали саме так, як і планували. Ми грали сміливо й рішуче – як без м’яча, так і з м’ячем. Гадаю, у нас було набагато більше володіння м’ячем, ніж багато хто очікував. Звісно, ми не змогли запобігти всім контратакам Аргентини, усім їхнім перехідним фазам. Але в другому таймі, крім останньої хвилини, ми справлялися з цим значно краще. Таких ситуацій майже не було.
Наприкінці матчу все йшло або до 1:0, або навіть до 1:1. Якби Патрік Віммер трохи точніше пробив головою, ми могли зрівняти рахунок за дві хвилини до кінця. Другий гол Аргентини вийшов дуже прикрим. У нас двічі була можливість подати у штрафний майданчик суперника, а втретє краще було зіграти назад або поперек. Натомість ми влучили в суперника і подарували Аргентині контратаку. Це прикро. Але загалом я цілком задоволений виступом команди.
– У чому різниця між дуже хорошою командою на кшталт Австрії та командою, у якій є геній?
– Коли гравець у 39 років забиває два голи, а загалом за два матчі вже забиває четвертий і п’ятий, це багато що пояснює. Ми й до матчу знали, що Ліонель Мессі – найкращий футболіст, який коли-небудь грав. Сьогодні він знову вражаюче це довів. Але щодо другого голу ми самі частково винні. А щодо першого голу я хотів би, щоб четвертий арбітр вчинив так само, як перед пенальті: попросив головного арбітра переглянути попередній епізод. Якби він це зробив, то побачив би те, що всі ми на лаві запасних бачили: явний фол на Шлагері.
– Після нереалізованого пенальті Австрія виглядала краще. Як ви оцінюєте цей відрізок гри?
– На чемпіонаті світу в кожному матчі є різні фази: іноді перевага в однієї команди, іноді в іншої. Звісно, нереалізований пенальті нам допоміг. Після цього у нас був хороший відрізок гри. У деяких ситуаціях мені хотілося б більше сміливості: пробити з-за штрафного, як Романо Шмід зробив у першому матчі проти Йорданії. У другому таймі ми мали набагато більший контроль, ніж багато хто, ймовірно, очікував. Повторю: на великих відрізках це був саме той виступ, який ми хотіли побачити.
– Є ймовірність, що в 1/16 фіналу Австрія може зіграти з Іспанією. Що думаєте про такого можливого суперника?
– Я не буду зараз відповідати на це запитання, бо нам спочатку потрібно кваліфікуватися. А потім, зрештою, не буде так важливо, хто нам трапиться. Зараз наше завдання – в останньому матчі забезпечити собі вихід у плей-оф. Для цього нам, найімовірніше, знадобиться щонайменше нічия, а можливо, й перемога.
– Чи вплинули турнірна ситуація та різниця м’ячів на те, наскільки ви ризикували наприкінці матчу?
– Більше ризику, ніж ми взяли із замінами, було майже неможливо. Наприкінці залишалося питання: випускати Сашу Калайджича чи Карні Чуквуемеку. І якщо випускати Карні, то замість Грегорича або одного з двох опорних півзахисників. Ми обрали варіант із Карні. У якийсь момент ми навіть грали з двома нападниками. Звісно, ми хотіли забити гол у відповідь – у Патріка Віммера був шанс. Але водночас не можна було стати надто вразливими для контратак.
– Австрія довго контролювала Мессі, але в підсумку він все одно забив двічі. Як це пояснити?
Читайте также: Динамо довелося заплатити один мільйон євро за гравця національної збірної
– Саме тому він і є Ліонель Мессі. Йому не потрібно багато моментів, щоб у підсумку вирішити такий матч.
– Аргентина, на вашу думку, може знову вийти у фінал і стати чемпіоном світу?
– Звичайно.
– Незважаючи на поразку, чи додає ця гра впевненості на подальший турнір? І чому в стартовому складі вийшов Міхаель Грегоріч?
– Звісно, мені було б краще, якби ми зіграли внічию – тоді вже точно вийшли б далі. Тепер треба дивитися, як закінчаться решта матчів. Перевага в тому, що ми граємо останніми і до початку свого матчу будемо точно знати, який результат нам потрібен.
Що стосується Грегорича, то він добре виглядав на тренуваннях. Крім того, Марко Арнаутович зараз ще не готовий грати 60–70 хвилин без ризику, що може вибути до кінця турніру. Тому для мене було зрозуміло, що Грегорич вийде у стартовому складі. Особливо в матчі, де з перших хвилин потрібно було боротися й зберігати компактність у блоці.
– Чи хотілося вам більше вертикальних передач? Чи Аргентина добре закривала ці зони?
– Коли ми грали вертикально, ми часто добре просувалися вперед. Але це палиця з двома кінцями. Якщо ти втрачаєш м’яч після такої передачі, Аргентина стає максимально небезпечною саме в ці моменти. Сьогодні у нас майже не було проблем, коли Аргентина просто володіла м’ячем по дві-дві з половиною хвилини. З такого володіння вони майже не створювали моментів. Небезпека виникала тоді, коли вони отримували ситуації, схожі на контратаки. Усі їхні гольові моменти сьогодні виникли саме з таких епізодів.
– Що думаєте про рішення призначити пенальті?
– Ми кілька разів переглянули цей епізод. На мій погляд, ми спочатку зіграли в м’яч, а потім влучили по нозі. Але можна трактувати й так, що двоє наших захисників затиснули гравця Аргентини в лещатах. Мабуть, суддя побачив це саме так. Коли арбітр іде переглядати епізод біля монітора, найчастіше після цього він призначає пенальті.
Але мене більше дивує інше: якщо у нас є VAR, чому його не використовувати тоді, коли це дійсно потрібно? Наприклад, перед першим голом Аргентини. Я вже 15 років виступаю за такі технології, але їх потрібно використовувати послідовно. Можливо, арбітр переглянув би епізод і все одно не призначив би фол проти Ксавера Шлагера. Але я впевнений: якщо переглянути цей момент, більшість людей, навіть уболівальників Аргентини, скажуть, що там був явний фол.
– Паузи на воду можуть давати командам перевагу або, навпаки, збивати їх з ритму. Як ви ставитеся до hydration breaks?
– Мені вже кілька разів задавали це питання, і моя відповідь не змінюється. Я вважаю, що добре, що такі паузи є. Сьогодні на стадіоні з кондиціонером вони, можливо, були не так потрібні саме для пиття. Але для тренерів це можливість щось скоригувати й передати гравцям кілька важливих повідомлень.
Ми намагаємося використовувати це максимально. Тому загалом я не проти таких пауз. Мені цікаво, як це в майбутньому застосовуватиметься в Європі та в усьому світі – у матчах ліг і міжнародних турнірах.
Читайте также: Циганков обрав собі новий клуб. Треба піти на великі жертви
Відеоогляд матчу Аргентина – Австрія (2:0)