Кросфіт

Кардіотренування на велосипеді або велотренажері для схуднення

Cycle-тренування або велотренування — відмінний спосіб екстремального схуднення, підвищення витривалості та прокачування серцево-судинної системи. Про плюси занять на велотренажерах розповімо докладніше.

Тренування на велотренажері для спалювання жиру або Cycle – варіант, щоб оперативно привести тіло у тонус напередодні пляжного сезону. За високу інтенсивність та анаеробний ефект їх полюбили новачки, професійні спортсмени та гуру фітнесу, яким набридли стандартні групові заняття.

Цікаві факти про велотренування

Цифри

Фактаж

500 калорій

спалюються під час 1 велотренування у спокійному режимі

30 хвилин

мінімальна тривалість тренування

4 тижні

поява перших помітних результатів від велотренувань (втрата ваги, рельєфність м'язів)

Кардіотренування на велотренажері має багато плюсів:

  • не потребує спеціального екіпірування. Підійдуть звичайна футболка, шорти та кросівки;
  • підходить людям із різним рівнем фізичної підготовки;
  • допомагає у стислий термін підтягнути м'язи ніг, попереку, преса;
  • прискорюють метаболізм. Тренування на велотренажері для спалювання жиру за 1 заняття дозволяють позбутися до 500 калорій. Саме тренування розганяє метаболізм, прискорює процес розпаду жирових відкладень;
  • зміцнює серцево-судинну систему. Регулярні заняття нормалізують тиск, підвищують концентрацію кисню у крові;
  • підходять як відновлювальні тренування після коронавірусу. Фітнес велосипед у повільному темпі підходить для нормалізації вентиляції легень, боротьби з фіброзними утвореннями в альвеолах.

Правила системи кардіотренувань на велосипеді

Щоб велофітнес був максимально корисним, прислухайтесь до порад тренерів:

  • відрегулюйте сідло під себе. Правильним положенням буде те, коли людина, при знаходженні педалі в нижній частині, трохи згинає коліно. Спина при цьому пряма. Тоді результат не забариться;
  • починайте тренування з розминки, а закінчуйте заминкою. У першому випадку, підійде суглобова гімнастика, стретчинг, потягування. У другому — розтяжка всього тіла в зручному для себе діапазоні та темпі;
  • слідкуйте за пульсом. Організм відчуває стрес від навантаження, тому граничне значення не повинно перевищувати 180 ударів на хвилину;
  • регулярно пийте воду. Принесіть на тренування пляшку з негазованою водою (1 л) та періодично поповнюйте її запас у організмі під час занять. Важливо, щоб рідина була кімнатної температури;
  • поставте улюблену музику, наприклад, бадьорий рок або електро. І приємного велофітнесу;
  • по можливості, чергуйте заняття в залі та на свіжому повітрі. Тільки-но з'явиться слушний випадок – вибирайтеся на природу за киснем, вітаміном D та приємним схудненням.

У яких випадках тренування на велосипеді можуть зашкодити

Цей ефективний спосіб схуднути не підійде, якщо у вас є одне з наступних протипоказань:

  • хронічні серцево-судинні захворювання;
  • тромбофлебіт;
  • ревматизм, артроз;
  • травми ніг чи спини;
  • ожиріння другого чи третього ступеня. Хоча фітнес велосипед – перший помічник у боротьбі із зайвою вагою, але обмеження існують. Наприклад, деякі моделі тренажерів розраховані на максимальну вагу до 150 кілограмів. Окрім цього, ожиріння часто супроводжується гіпертонією. Отже, перед тим, як розпочати заняття на велотренажері, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем

Тренування на велотренажері для схуднення: програма

Якщо лікар дозволив кардіотренування, ваш наступний крок – складання фітнес-програми. Катання на велосипеді для схуднення включає 3-4 заняття на тиждень. Пульс має становити 60-70% від максимального; Частота кроків не повинна перевищувати 50 на хвилину.

Катання на велосипеді для схуднення:

  • початківці — 20 хвилин, інтенсивність 70% від максимуму пульсу, відповідно до віку;
  • якщо більш-менш регулярні тренуєтесь – до 6 занять на тиждень. Час занять – 60 хвилин;
  • підготовлені та спортсмени – до 7-8 тренувань на тиждень, тривалістю до 60 хвилин, навантаження – інтенсивне.

10 вправ на велосипеді

Фітнес на велосипеді може бути різноманітним:

  1. Розігрів. Протягом 10 хвилин крутіть педалі, поступово збільшуючи темп.
  2. Короткий спринт. Поїздка велосипедом з максимальною інтенсивністю протягом 10 хвилин. Зазначимо, деякі тренери вважають цей тип вправи шкідливим для організму.
  3. Тренування на велотренажері для схуднення стоячи. Натискайте на педаль серединою стопи, не сідаючи на сидіння. Тривалість – 10 хвилин.
  4. Інтервальне тренування — система, за якої чергується спокійний та максимальний темп їзди. Наприклад, 30 секунд максимальний темп, хвилина спокійний. І так 10 разів. Тут, як і в пункті 2, слід сказати, що не всі тренери рекомендують максимальні обороти «на знос» організму.
  5. Їзда на тренажері з відведеними руками убік. Новачки виконують тільки в повільному темпі і лише на тренажері. Вправа розвиває координацію, зміцнюючи м'язи корпусу.
  6. Крутіть педалі в положенні, коли п'ята натискає на педаль. Час – 5 хвилин. Вправу прокачує гомілкостоп.
  7. Їзда вгору. Якщо тренажер дозволяє виставляти траси різної складності, то обирайте режим «підйом у гору», та «підбирайтеся» на неї 15 хвилин.
  8. Їзда на велосипеді стоячи. Крутіть педалі у положенні стоячи 5 хвилин.
  9. Інтервальні тренування в положенні стоячи-сидячи. По одній хвилині крутіть педалі, то стоячи, то сидячи.
  10. Інтервальні тренування з присіданнями. Влаштуйте собі «день ніг». 20 присідань – три хвилини велотренування. Виконайте в такому порядку 3 підходи.

FAQ

✅ Чи вдасться схуднути, якщо кататися на велосипеді по 15 хвилин щодня?

✔️На жаль, 15 хвилин на день недостатньо для схуднення. За таких навантажень ви приведете в тонус м'язи, але спалювання жиру починається після 30 хвилин енергійного тренування.

✅ Чи можна досягти плоского живота за допомогою велотренувань?

✔️ Кардіотренування допомагають позбутися живота. Але для того, щоб велотренування дорівнювало якісному кардіо, потрібно займатися від 30 хвилин.

✅ Як зберегти суглоби при їзді на велосипеді?

✔️ Не забувайте пити кожні 20 хвилин, адже від насичення організму водою залежить кількість змазки у суглобі. Віддавайте перевагу легким передачам. Так ви збережете коліна від зайвих навантажень та травм.

За матеріалами

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»