Український захисник «Куала-Кумпур» Дмитро Литвин в ексклюзивному інтерв’ю для Sport.ua розповів, як покинув російський ска «хабаровськ» після початку російсько-української війни:
Читайте также: Найкращі бомбардири в історії ЧС. Мессі з 18 голами відірвався від Мбаппе
– У 2021 році ви ухвалили рішення перейти до чемпіонату росії. Як зараз, з огляду на все, оцінюєте той свій крок?
– Моя миттєва реакція на те, що відбулося, – це найголовніше, я вважаю. Це мій досвід, не найприємніший, але такий, який є.
– Ви розірвали контракт зі ска (хабаровськ) 1 березня 2022 року. Як і де ви зустріли ранок 24 лютого?
– 24 лютого з командою ми були на зборах у Туреччині.
О 5-й ранку мене розбудив сусід по кімнаті Гліб Грачов з криком: «Прокидайся, на нас напали». Одразу подзвонив батькам, вони сказали, що почалася війна. О 10-й ранку я пішов і попросив розірвати контракт. О 12-й дня підписав папери.
– Що в ті перші дні повномасштабної війни казали ваші російські одноклубники та керівництво клубу?
– Вони були також у шоці й не вірили в те, що відбувається. На той час я вже майже ні з ким не спілкувався та повсякчас перебував у своєму номері.
Читайте также: Ексгравець Шахтаря і збірної України працюватиме на росіянина
– Як у вас фізично вийшло виїхати з росії у перші дні вторгнення? Це був складний шлях?
– Я покидав команду з Туреччини.
– Як вийшло розірвати контракт із російським клубом? Бо є гравці, які казали, що їм не дозволяли цього зробити.
– Все дуже просто. О 10-й ранку я поспілкувався з начальником команди й тренером і сказав, що не зможу грати під час війни, давайте розривати контракт. Вони з розумінням поставилися до цього, й о 12-й підготували папери. Я підписав їх, і на цьому все.
Приблизно за 3–5 днів з’явився варіант із Фарерами, я одразу полетів та уклав контракт. А з приводу інших можу сказати, що це правда – з гравцями не хотіли розривати контракти й відпускати їх, надто на початку.
Читайте также: Мбаппе стане 10-м гравцем, який зіграє 100 матчів за збірну Франції