Головний тренер «Динамо» Ігор Костюк прокоментував хід літніх зборів і процес підготовки до нового сезону.

Читайте также: ВІДЕО. Голкіпер Ілля Ольховий поділився враженнями від дебюту за Динамо

– Команда в чудовому настрої зібралася після відпустки. Усі гравці пройшли медогляд, окрім тих, хто прибув безпосередньо до Австрії. Футболісти, залучені до національних збірних, приєднаються до нас найближчими днями.

Ми вдячні нашому керівництву за можливість тренуватися в таких комфортних умовах. Це не лише сприяє тренувальному процесу, а й забезпечує ефективне відновлення та зосередженість на роботі.

У команді відбулися важливі події – троє наших гравців одружилися. Матвій Пономаренко зробив це наприкінці сезону, а Назар Волошин і Володимир Бражко – під час відпустки. Вважаю, вони зробили дуже важливий крок у житті. Це про дорослішання, про новий рівень відповідальності. Тепер хлопці відповідають не лише за себе, а й за свої родини. Для мене, як для наставника, а в певному сенсі і як для батька, адже працюю з ними ще з 16-17 років, це дуже суттєвий показник їхнього становлення як особистостей. Вірю, що цей новий етап у житті надихне їх, додасть мотивації та допоможе ще відповідальніше ставитися до своєї справи – як на футбольному полі, так і поза ним.

– Суперник «Динамо» в першому раунді Ліги Європи – міцна румунська «Університатя» з Клужа. Як ви відреагували на підсумки жеребкування?

– Розуміємо, що легких суперників у кваліфікації Ліги Європи не буває, всі команди посідають високі місця у чемпіонатах своїх країн. Так, можливо, деякі інші варіанти на папері виглядали простішими, але жереб визначив саме «Університатю», й ми з повагою ставимося до цього суперника. Це міцна, добре організована команда з хорошими виконавцями.

Водночас концентруємося насамперед на собі. Попереду збір, підготовка, контрольні матчі, наше завдання – підійти до офіційних поєдинків у найкращому стані. Якщо хочеш досягати серйозних результатів у єврокубках, потрібно бути готовим перемагати будь-якого суперника, незалежно від жереба. Тому сприйняли результати жеребкування спокійно й уже готуємося до протистояння.

– Чи змінюватиметься якось підготовка команди з урахуванням того, що вже перший суперник є командою досить високого рівня?

– Глобально не будемо змінювати принципи підготовки, адже завжди налаштовуємо команду на максимальні вимоги та високий рівень конкуренції. Водночас, звісно, детально вивчатимемо суперника, аналізуватимемо його сильні й слабкі сторони та особливості гри.

– «Динамо» зараз готується не в повному складі (деякі гравці приєднаються пізніше), можливий певний дисбаланс у фізичній готовності гравців. Наскільки це велика проблема, зважаючи на те, що перший матч уже 9 липня?

– Це не ідеальна ситуація, але в сучасному футболі вона досить звична. Частина гравців виступала за національні збірні, хтось отримав додатковий відпочинок, тому певна різниця в готовності справді може бути. Водночас маємо чіткий план роботи для кожного футболіста, завдання – максимально швидко привести всіх до спільних кондицій. До першого матчу ще є час, тому не вважаю це критичною проблемою. Головне – правильно розподілити навантаження та підійти до старту сезону без травм і в оптимальному функціональному стані.

Читайте также: Великий день на ЧС. Мессі і Мбаппе можуть стати найкращим бомбардирами

– Яка кадрова ситуація в команді зараз? Хто з гравців не тренуватиметься в найближчий час і які перспективи їхнього повернення до матчів проти «Університаті»?

– Денис Попов і Костянтин Вівчаренко працюють за індивідуальними програмами. Владислав Кабаєв, Олександр Тимчик і Микола Михайленко відновлюються після оперативного втручання. У кожного з них – різні терміни відновлення.

– Із командою працюють кілька гравців, які минулого сезону виступали за «Динамо» U-19 – Дикий, Осипенко, Манько. Для хлопців ці збори з прицілом на майбутнє чи ви бачите в них гравців, які вже можуть створити конкуренцію в першій команді?

– Осипенко вже з грудня місяця є гравцем основного складу. На жаль, зазнав травми та відновлювався. Денис Дикий – гравець, котрий отримав шанс працювати з нами, так само й Борис Манько.

– У Нідерландах Джастін Лонвейк грав на кількох позиціях в центрі поля – від опорного до атакувального півзахисника. У якій ролі ви бачите цього гравця?

– Мені подобається профайл Джастіна. Стосовно позиції, будемо відштовхуватися від тактики на конкретний матч. Добре, що він має такий досвід. Все залежатиме від нього, наскільки готовий сприймати та виконувати наші вимоги.

– Які враження від перших днів роботи Іллі Ольхового?

– Воротарі поки виконують більш специфічну роботу, окремо від польових гравців. У спілкуванні залишає приємні враження, скромний і порядний хлопець.

– Суперники «Динамо» на зборах будуть високої якості. Плануєте моделювати гру проти румунської команди чи це більше можливості для експериментів?

– Опоненти, дійсно, якісні, це свідомий вибір. Звичайно, ми вже тримаємо в голові майбутні матчі з румунською командою, але я не прихильник того, щоб повністю підлаштовувати весь тренувальний процес під одного суперника.

На цьому етапі для нас важливо насамперед підготувати свою команду: відпрацювати ігрові принципи, награти взаємодії, дати футболістам необхідне навантаження та ігрову практику. Водночас кожен спаринг дає можливість побачити команду в різних умовах, проти представників різних стилів гри.

Читайте также: Дмитро СТОРОЖИЛОВ: «Нехай президенту федерації буде соромно»

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *